Grudniowe newsy od StartupJobs.pl


Czy wiedziałeś... • Co to jest Test Gallupa? • Jak stworzyć portfolio projektów, które zapamięta każdy pracodawca? • Kto wygrał podczas tegorocznego Smogathonu? • Który polski startup jest typowany jako medyczny wynalazek na skalę światową? Nie? W takim razie powinieneś czytać dalej ... Nowy artykuł na blogu Na naszym blogu zagościł nowy artykuł. Dowiesz się dzięki niemu o 4 stereotypach, które najczęściej określają pracę w startupie oraz na ile są one prawdziwe. Zapraszamy do lektury!


Czy wiedziałeś...

 

  • • Co to jest Test Gallupa?
  • • Jak stworzyć portfolio projektów, które zapamięta każdy pracodawca?
  • • Kto wygrał podczas tegorocznego Smogathonu?
  • • Który polski startup jest typowany jako medyczny wynalazek na skalę światową?

Nie? W takim razie powinieneś czytać dalej ...

 


 

Nowy artykuł na blogu

Na naszym blogu zagościł nowy artykuł. Dowiesz się dzięki niemu o 4 stereotypach, które najczęściej określają pracę w startupie oraz na ile są one prawdziwe. Zapraszamy do lektury!

 
Test Gallupa

Jeśli myślisz jaka ścieżka kariery jest dla Ciebie najlepsza i do czego jesteś najlepiej predysponowany/a koniecznie powinieneś/aś rozważyć przejście Testu Gallupa. Składa się on z 180 pytań i pomaga wyłonić Twoich 5 unikatowych talentów spośród wyróżnionych 34. Test Gallupa cieszy się najlepszą reputacją wśród testów umiejętności. Jest jednak płatny i dla niektórych bardziej przekonujące okaże się znalezienie tańszej alternatywy. Tak czy inaczej polecamy abyś wypełnił/a wybrany przez Ciebie test komptenecji. Pomoże Ci on w odpowiednim nakierowaniu swojej kariery i rozwijaniu swoich mocnych stron! Jeśli przeszedłeś/aś już taki test, rozważ umieszczenie wyników w swoim CV :) Jak wypełnić Test Gallupa?

 
15 pytań dla lepszej 'kariery'

Skoro jesteśmy już w temacie kompetencji, warto żebyś rzucił/a okiem na listę tych 15 pytań, które również pomogą uzyskać Ci większą klarowność odnośnie wyboru ścieżki zawodowej. Natomiast jeśli masz już pewność, co do tego, co chcesz robić, te pytania pomogą Ci uświadomić / przypomnieć sobie z kim chcesz pracować, gdzie chcesz pracować i dlaczego :)

 
Warcaby na Androida

Zastanawiasz się jak wyróżnić się w oczach potencjalnego pracodawcy? Oczywiście bardzo przydatne będzie przeczytanie naszego artykułu o tym jak napisać dobre CV, które ma bardzo ważną rolę w tworzeniu pierwszego wrażenia. Zawsze jednak najważniejszy okaże się sprawdzian umiejętności. W bardzo skuteczny sposób swoje umiejętności wykazał Łukasz, tworząc grę Warcaby na Androida. Oto jego historia.

 
Zwycięzcy Smogathonu 2018 wyłonieni!

Urządzenie umożliwiające przekształcenie biomasy w paliwo we własnym domu - oto projekt, który wygrał w tegorocznym Smogathonie. Dlatego kochamy startupy - ponieważ wierzymy, że zmieniają świat na lepsze. Podczas finału konkursu, który odbył się 19 listopada ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody. O tym ile pieniędzy na rozwój otrzymał zwycięski Takachar oraz jakie startupy stanęły na podium, przeczytasz w artykule.

 
Polska innowacja w medycynie

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy również i tym razem nie napisali o ciekawych i innowacyjnych projektach. W grudniu na samym czele stoi Biolumo. Użytkownicy aplikacji będą mogli w bardzo krótkim czasie zdiagnozować antybiotyk, który powinien zostać podany pacjentowi. W opinii The Journal of mHealth Biolumo ma być jednym ze 100 wynalazków, które zmienią światową medycynę. Trzymamy kciuki!
Dowiedz się więcej.

 

Chciałbyś mieć wpływ na treść naszego newslettera? Jeśli masz pomysł na tematy, o których chciałbyś usłyszeć, pisz do nas śmiało!

 

Dodatkowe korzyści od StartupJobs

Cieszymy się, że jesteście z nami! Dlatego każdego miesiąca będziemy przygotowywać dla Was świetne oferty od naszych wybranych partnerów.

Chcesz zaoferować swoje usługi innym startupom na StartupJobs.pl? Napisz do Jakuba jakub@startupjobs.pl - odezwiemy się!

 

Lekta.ai - Startup miesiąca

Lekta.ai dołączyła do StartupJobs.pl 

"What is Lekta? Lekta is an AI that can learn and become fluent in any natural language.
Lekta can be the voice of a business, app or device, eloquently managing conversations between users and products."

Brzmi dla Ciebie interesująco? Sprawdź, na jakie stanowiska rekrutuje Lekta. Między innymi:

UI Developer
Junior Language Engineer
Service Engineer
Data Scientist Machine Learning
DevOps

 

Sprawdź się w teście z Google Analytics

Jak dobrze znasz Google Analytics?
Wraz z ekspertami z Medio Interactive przygotowaliśmy krótki test z narzędzia analitycznego ze stajni Google. Sprawdź swoje umiejętności!