Dlaczego warto pracować w startupie?


Jest wiele przypadków. Może właśnie skończyłeś studia i nie wiesz, w którym kierunku chcesz się rozwijać. Posiadasz dyplom (lub nie) i chcesz spróbować swoich sił w startupie? Lub siedzisz od 9 do 17 w korporacyjnym fotelu już parę lat, ale masz już dość wszystkich procedur i chcesz pracować gdzieś, gdzie Twoja praca będzie miała wpływ na cokolwiek? Czas na zmiany! Nie wiesz czego można się spodziewać od pracy w startupie? My wiemy!


Twoje pomysły nie trafiają do szuflady

Masz pomysł jak coś ulepszyć, ale jak tylko się nim dzielisz, nikt się nim nie interesuje, a na pewno nikt nie podchodzi do niego entuzjastycznie? Twój pomysł nie przeszedł przez proces weryfikacyjny, albo został od razu wyrzucony do kosza? Takich sytuacji nie ma w startupach. Każdy pomysł, który dąży do tego aby pchnąć firmę do przodu, jest mile widziany. Chcesz coś zmienić, widzisz niedociągnięcia lub nowe możliwości? Śmiało! Nigdzie nie ma reguły, że najlepsze pomysły powstają jedynie w głowach szefostwa.

Już nie będziesz niewidzialny

Siedzisz na starym krześle w open-space’ie i się zastanawiasz czy ktokolwiek by zauważył, jakbyś przez jeden dzień pracował z ciepłego łóżka w domu? W firmie, która zatrudnia tysiące pracowników, czujesz się jak jedna z malusieńkich gwiazd galaktyki? Nic nieznacząca, bezimienna. Znasz to uczucie? Jeżeli nie chcesz aby pochłonęła Cię czarna dziura - czas na zmiany!

W startupie nikt się nie będzie do Ciebie zwracał “hej, Ty!” lub “ten co tam siedzi”. Będziesz pracował z ludźmi, którzy będą się Tobą interesować, Twoim życiem, nie tylko zawodowym, ale też prywatnym! Ludzie tutaj nie traktują Cię tylko jako pracownika, chcą także być Twoimi przyjaciółmi. I to jest jeden z najpiękniejszych i nieodzownych korzyści pracy w startupie - poznasz przyjaciół, z którymi będziesz spędzał czas nie tylko w pracy!


"Zaczęliśmy pracować po niespełna dwóch tygodniach. Najfajniejsze to tempo i mały zespół. Twoja praca jest faktycznie widoczna, masz realny wpływ na firmę i prawdziwą odpowiedzialność. Lubię swoją pracę i mam nadzieję, że ta harmonia pozostanie na długo."
Jiří Jeřábek
Bonami.cz

Będziesz częścią czegoś co ma znaczenie

Pracujesz jak wół, ale nikt nie zwraca uwagi na Twój wysiłek, albo nawet nie wie czym się zajmujesz? W startupach od razu widzisz efekt swojej pracy. Startupy pomagają Ci wykorzystać to w czym czujesz się mocny i jesteś wspierany w rozwoju tych umiejętności. Siedzenie przez pięć lat na tym samym krześle, bez większych zmian - to nie jest coś czego można oczekiwać, pracując w startupie.

Szybko zbierzesz nowe doświadczenia

Z ręką na sercu: w ilu firmach miałeś okazję tworzyć nową technologię? Jeżeli miałeś taką okazję, to pewnie zniechęcił Cię czas i proces zatwierdzania projektu, który nawet jakby przeszedł to mógłbyś nad nim pracować dopiero na emeryturze. Startupy starają się ze wszystkich sił aby stać się ważnym elementem rozwoju świata, a jeżeli innowacja trzyma się kupy, nie ma no co czekać!

Brak pisanych reguł i obostrzeń

Spójrzmy prawdzie w oczy: człowiek chce być wolny. Kiedy ktoś blokuje Twoją wolność, chce kontrolować jak masz wyglądać i co mówić - jak się wtedy czujesz? Zazwyczaj to prowadzi do bezmyślnego wykonywania poleceń zgodnie z jasno opisanymi regułami. W startupach jest zupełnie inne podejście - w końcu to Ty będziesz pracował nad tym zadaniem i to Ty wiesz najlepiej jak je ukończyć. A więc pokaż na co Cię stać!

Tutaj nikt Ci nie powie jak długo zajmie spotkanie. W startupach każdy chce rozwijać się wraz z firmą. Czy warto spędzać godzinę na spotkaniu, jeżeli kwestia została rozwiązana po 20 minutach, tylko dlatego że tak jest napisane w jednym z paragrafów Firmowej Księgi Zasad?

A więc co wybierasz? Jeżeli pasuje Ci praca w takim stylu, jak opisaliśmy to tutaj, sprawdź nasze oferty pracy.