Wrześniowe newsy od StartupJobs.pl


Dzień dobry! ✌️
Piękna polska jesień trwa w najlepsze, a piękne polskie startupy wzięły się ostro do pracy. W tym miesiącu chcemy się również pochwalić własnym osiągnięciem - uplasowaliśmy się, jako StartupJobs.com na 18 miejscu w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2018! Więcej możesz dowiedzieć się tu, a pełną listę można pobrać tu.

Pamiętajcie też o najciekawszym wydarzeniu w tym misiącu - Wolves Summit. 22 i 23 października odbędzie się już 8. edycja tego wydarzenia, gdzie będzie można spotkać międzynarodowe startupy, firmy technologiczne i wielu, wielu inwestorów z pełnymi kieszeniami, ale też z wielkimi wymaganiami. Wolves Summit wciąż poszukuje startupów, które mogą bezpłatnie wziąć udział.

 


Raport Polskie Startupy 2018

Fundacja Start-up Poland opublikowała czwarty już raport podsumowujący sytuację start-upów na rynku w Polsce.

W badaniu wzięło udział 1,101 start-upów, co do tej pory stanowi rekordowy wynik. Dowiedz się co wyróżnia nasze rodzime start-upy, kto najczęściej je zakłada, jakie modele biznesowe są najczęściej wybierane oraz, co najważniejsze, jakie są największe szanse oraz przeszkody w rozwoju przedsiębiorczości w naszym kraju. (więcej tu).


SpeedUp Energy Innovation - nowy fundusz dla startupów

Do podziału jest ok. 100 mln złotych.

Startupy powiązane z energetyką, digitalizacją oraz big data mogą liczyć na dofinansowanie ze środków funduszu utworzonego przez PGE, PFR i NCBiR.  (więcej dowiesz się tu)


Czy warto inwestować w employer branding?

Polecamy krótki artykuł, w którym znajdziesz dobre praktyki polepszające Twój wizerunek jako pracodawcy.

Obecnie, kiedy na rynku pracy panuje bardzo mocne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, coraz większą rolę w ich przyciągnięciu i utrzymywaniu stanowi kultura organizacyjna firmy. (więcej dowiesz się tu)


Nowe startupy

W ramach inspiracji chcemy podzielić się z Tobą opisem dwóch młodych start-upów, które naszym zdaniem wyróżniają się użytecznością, innowacyjnością oraz pomysłowością.

Mowa o portalach: Wyprowadzmipsa.pl oraz ActiveNow.

Na koniec o ciekawym pomyśle twórców darmowej aplikacji Haterick. Aplikacja, jak sama nazwa wskazuje, służy do hejtowania i narzekania, czyli czegoś, do czego my Polacy bez wątpienia mamy słabość. Na pierwszy rzut oka aplikacja została stworzona jedynie w celach rozrywkowych. Jednak w tym szaleństwie może kryć się metoda - aplikacja podlega grupie Datarino, a sama firma nazywa siebie “Hurtownią danych”. Więcej info tutaj.


ACTA 2 - Cenzura internetu czy należyte poszanowanie praw autorskich?

Parlament Europejski uchwalił ustawę ACTA 2. Zdaniem niektórych poszkodowani będą przeciętni użytkownicy internetu, portale internetowe oraz moderatorzy sieci. Oto artykuły przedstawiające sprawę z dwóch różnych punktów widzenia.

Więcej info tu i tu.


Dodatkowe korzyści od StartupJobs

Cieszymy się, że jesteście z nami. Dlatego każdego miesiąca będziemy przygotowywać dla Was świetne oferty od wybranych naszych partnerów.

Chcesz zaoferować swoje usługi innym startupom na StartupJobs.pl? Napisz do nas!


Sprawdź się w teście z Google Analytics

Jak dobrze znasz Google Analytics?

Wraz z ekspertami z Medio Interactive przygotowaliśmy krótki test z narzędzia analitycznego ze stajni Google. Sprawdź swoje umiejętności!

 


Chcesz abyśmy bezpłatnie napisali o Twoim startupie?

Jeśli uważasz, że robicie ciekawy projekt, macie czym się pochwalić i dużo się u Was dzieje - z przyjemnością od Was usłyszymy. Chętnie przedstawimy Waszą firmę i Wasz zespół naszej społeczności.

W takim przypadku, napisz do nas i ustalimy wszystkie szczegóły!