Sierpniowe Newsy od StartupJobs.pl


Dzień dobry! ✌️

To znowu ta pora roku - koniec lata, koniec wakacji, dzieciaki wracają do szkoły, a rodzice w końcu będą mogli odsapnąć. Podczas gdy teraz e-commersy prześcigają się w kampaniach "Back to School", jeszcze w sierpniu na morzu startupowym powiewało nudą :)

Jednak teraz idziemy do przodu. Podobno wrzesień i październik to najbardziej pracowite pory roku! Potwierdza to nasza współpraca z Wolves Summit. 22 i 23 października odbędzie się już 8. edycja tego wydarzenia, gdzie będzie można spotkać międzynarodowe startupy, firmy technologiczne i wielu, wielu inwestorów z pełnymi kieszeniami, ale też z wielkimi wymaganiami. 

Wolves Summit wciąż poszukuje startupów, które mogą bezpłatnie wziąć udział.


 

 

 

 

Ekipa Wolves Summit także poszukuje nowych osób do swojego Teamu!

 


Prześledźmy też co się działo w sierpniu na naszym startupowym podwórku:


LiveChat Software utrzymuje tempo

LiveChat

Wrocławska firma miała 25 242 klientów korzystających z płatnej wersji produktu LiveChat według stanu na 1 września 2018 r., co oznacza wzrost o 17,4% r/r.
W lipcu liczba klientów wzrosła o 145 firm netto. Spółka odnotowała 14,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. r.obr. 2018/2019 (kwiecień-czerwiec 2018) wobec 11,07 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 17,62 mln zł wobec 13,74 mln zł zysku rok wcześniej. (więcej tu i tu).

LiveChat rekrutuje we Wrocławiu


Pergamin rozwija skrzydła

Pergamin

Po 2 latach przygotowań Pergamin startuje z finalną wersją swojej platformy. Proponowane przez niego rozwiązanie może znacznie usprawnić proces zawierania oraz archiwizowania umów. Start-up implementuje w tym celu technologię blockchain. Jak dla mnie brzmi bardzo obiecująco - być może nie będziemy już skazani na żmudną “papierkową” robotę? (więcej dowiesz się tu)


ShareSpace i Blockchain: nieruchomości 2.0?

ShareSpace

W sierpniu start-up przeprowadził pierwszą transakcję najmu za pomocą technologii blockchain.
Do tej pory Sharespace dzięki różnym rozwiązaniom technologicznym usprawniał proces wynajmowania przestrzeni biurowych oraz coworkingowych. Wielu upatruje w nowym sposobie zawierania transakcji spory potencjał - proces zawierania umów wykorzystujący technologię blockchain ma być szybszy, sprawniejszy oraz bezpieczniejszy. Nad pierwszą transakcją czuwał m.in…. Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk. (więcej dowiesz się tu)

Śledź ShareSpace na StartupJobs, żeby jako pierwszy dowiedzieć się o nowych ofertach pracy w tym startupie!


Mapa Polskiego AI

digitalpoland

Jakie szanse rozwoju oraz jakie zagrożenia niesie ze sobą komercjalizacja sztucznej inteligencji?
Jak sztuczna inteligencja ma się do polskiej gospodarki i jaki plan rozwoju w tym kontekście powinniśmy przyjąć? W Ministerstwach Cyfryzacji, Przedsiębiorczości i Technologii oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego ruszyły już prace mające na celu odpowiedzieć na te, oraz inne kluczowe pytania. Fundacja Digital Poland postanowiła wesprzeć ten proces tworząc Mapę Polskiej AI. Jeśli implementujesz rozwiązania AI w swojej firmie, możesz przyczynić się do sukcesu projektu wypełniając ankietę: https://ankiety.digitalpoland.org/


Klabater celuje w USA

Klabater

Po swej pierwszej produkcji o wdzięcznej nazwie “Alice VR”, polski start-up był spisywany na straty.
Dziś prężnie działający producent gier video otwiera spółkę w USA. Podobnie jak Booksy, o którym pisaliśmy w naszym poprzednim newsletterze, Klabater celuje w Amerykę, jako jego największy rynek zbytu dla swoich produkcji. Założenie spółki w USA jest również częścią strategii marketingowej firmy. Jej kluczowym punktem jest przeprowadzenie kampanii crowdfoundingowej na Kickstarterze. Spółka planuje zadebiutować na rynku publicznym w pierwszej połowie 2019 r. (więcej dowiesz się tu)


Masters & Robots

Masters

13 listopada w warszawskim Global Expo odbędzie się II edycja Masters & Robots.
Do Warszawy przybędą czołowi liderzy, eksperci oraz przedsiębiorcy związani z tematem nowych technologii oraz sztucznej inteligencji. ”Inteligentne” protezy, smartwatch potrafiący odczytać oraz przewidzieć emocje użytkownika, biznes w branży transhumanizmu, a nawet mięso wyhodowane w probówce to garść z całego worka tematów, które będą poruszane podczas wydarzenia. (więcej dowiesz się tu)Dodatkowe korzyści od StartupJobs!
Cieszymy się, że jesteście z nami. Dlatego każdego miesiąca będziemy przygotowywać dla Was świetne oferty od wybranych naszych partnerów.

 

Chcesz zaoferować swoje usługi innym startupom na StartupJobs.pl? Napisz do Andrzeja - odezwiemy się!

 

 


Google AnalyticsSprawdź się w teście z Google Analytics

Jak dobrze znasz Google Analytics?
Wraz z ekspertami z Medio Interactive przygotowaliśmy krótki test z narzędzia analitycznego ze stajni Google.
Sprawdź swoje umiejętności!

 

 bidroomBidroom.com - Startup miesiąca

Bidroom dołączył do StartupJobs.pl

Bidroom.com to nie tylko platforma rezerwacji zakwaterowania. To społeczność podróżników, którzy chcą oszczędzać na swoim pobycie w hotelach bez konieczności rezygnowania z wysokiego standardu. Bidroom poszukuje do swojego biura w Krakowie:

 

  1. Full-Stack Developer
  2. Product Manager
  3. Email Marketing Manager

 Chcesz abyśmy bezpłatnie napisali o Twoim startupie?
Jeśli uważasz, że robicie ciekawy projekt, macie czym się pochwalić i dużo się u Was dzieje - z przyjemnością od Was usłyszymy. Chętnie przedstawimy Waszą firmę i Wasz zespół naszej społeczności.
W takim przypadku, napisz do Andrzeja i ustalcie wszystkie szczegóły!

bye