Lipcowe Newsy od StartupJobs.pl


Dzień dobry! ✌️

Na samym wstępie chcielibyśmy się przywitać i Was pozdrowić. To jest nasz pierwszy newsletter, a planujemy w ten sposób kontaktować się z Wami raz w miesiącu.

Jesteśmy częścią czeskiej grupy StartupJobs.com, która obchodziła swoje szóste urodziny w zeszłym miesiącu!

Co jeszcze wydarzyło się w lipcu? Facebook stracił 120 mld USD swojej giełdowej wartości w jeden dzień, Uber porzucił projekt autonomicznej ciężarówki (który rodził się w wielkim skandalu), a Slack przejął platformy HipChat i Stride, tylko po to aby przerzucić ich użytkowników do siebie, a oba serwisy zamknąć na początku przyszłego roku. Ale nas interesuje najbardziej nasze własne podwórko:

Booksy pozyskuje kolejne 50 mln zł finansowania

Booksy to aplikacja służącą do łączenia konsumentów oraz producentów usług z branży urody i zdrowia. Na ten moment z aplikacji korzysta 120 tys salonów kosmetycznych w ponad 80 krajach na świecie.
Booksy kolejny raz może świętować sukces związany z pozyskaniem inwestowania – startup założony przez Stefana Batorego (iTaxi) i Konrada Howarda, od 2015 r. uzyskał w sumie ok. 80 mln zł finansowania, a podczas ostatniej rundy, która odbyła się w lipcu tego roku było to aż 49,3 mln zł. Wśród 7 inwestorów warto nadmienić trzech: Zacha Koelius, „zaklinacza jednorożców”, Piton Capital, który ma w swoim portfolio 3 jednorożce, oraz fundusz VC Manta Ray, prowadzonego przez Sebastiana Kulczyka.

Konkurencja na rynku jest duża, szczególnie w kontekście rynku amerykańskiego, gdzie aplikacja cieszy się największą popularnością, a podobnych rozwiązań na rynku można znaleźć w ilości niemal trzycyfrowej. Jest o co walczyć – światowy rynek urody wyceniany jest na ok. 150 mld dol.


Booksy rekrutuje (oferty pracy już niebawem dostępne na StartupJobs)

- HelpDesk Specialist
- Specjalista ds. Rozliczeń USA
- Oferty pracy już niebawem dostępne na StartupJobs.pl

Callpage i 17 mln zł na dalszy rozwój

Callpage to system umożliwiający kontakt z potencjalnym klientem odwiedzającym stronę internetową w mniej niż 28 sekund!
Callpage to system umożliwiający kontakt z potencjalnym klientem odwiedzającym stronę internetową w mniej niż 28 sekund! Callpage już teraz oferuje również systemy CRM do zarządzania kontaktami, a w planach jest stworzenie platformy służącej kompleksowemu zarządzaniu połączeniami wykonywanymi w firmie – w tym celu użyte będą rozwiązania machine-learningowe.

Na początku swojej drogi Callpage pozyskiwał na swój rozwój raczej skromne środki – 180 tys zł od AIP Seed Capital. Potem był program akceleracyjny w Estonii oraz współpraca z bValue.

Według danych podanych na stronie firmy, usługa do tej pory pozyskała 3 200 klientów biznesowych, a miesięcznie wykonywanych jest 700 000 połączeń z klientami, którzy zostawili swój numer widząc pop-up zachęcający do kontaktu.

Jednak potencjał projektu oraz ambicje właścicieli są dużo większe. Celem przedsiębiorców jest usługa na miarę LiveChat, wycenianego obecnie na 1,8 mld. Inwestorzy nie pozostają dłużni: Innovation Nest, Market One Capital i TDJ Pitango Ventures wyłożyli aż 17 mln zł na dalszy rozwój obiecującej spółki.


CallPage rekrutuje:
- Lead FullStack Developer
- Product Manager
- Content Manager
i na wiele innych stanowisk

Brand24 – kolejne wzrosty

Brand24 – jedna z najlepiej znanych polskich spółek branży e-commerce, która w pełni zasługuje na miano startupu. Bardzo trudne początki, walka o powodzenie projektu, momenty kiedy nie było nadziei i ostatecznie – sukces! Spółka jest obecnie wyceniana na 60 mln zł. Warto również wspomnieć, że na początku roku Brand24 zadebiutował na giełdzie NewConnect.
W drugim kwartale 2018r. Spółka pozyskała 160 nowych klientów. Natomiast w skali roku liczba ta wynosi 780, co wyznacza wzrost na poziomie 44%. Średni miesięczny przychód na jednego klienta pozostał na poziomie 330 zł. W przypadku klientów polskich nastąpił wzrost z 303 na 308 zł. 13 sierpnia spółka opublikuje raport finansowy podsumowujący drugi kwartał.

Brand24 rekrutuje:
- Marketing Automation Manager
- Junior CST Specialist

Polish Tech Night (26-27.08.2018)

Już czwarty raz w Berlinie polskie start-upy będą miały okazję zaprezentować się przed niemieckimi inwestorami. Coroczne wydarzenie ma na celu ustanowienie połączenia między obiema stronami, wymianą doświadczeń oraz poszukiwaniem wspólnych korzyści polsko-niemieckiej współpracy.
W programie wydarzenia znajdują się przemówienia na tematy marketingu, prawa przechowywania danych, inwestowania, oraz wisienka na torcie, czyli pitche polskich startupów, których podczas ostatniej edycji było 20. Zapisy trwają do 15 sierpnia – zapraszamy do odwiedzenia strony polishtechnight.com

Netguru oraz plany konsolidacji polskiego rynku

Netguru tworzące aplikacje oraz oprogramowanie internetowe to prężnie rozwijająca się spółka. Od początku swojej działalności (2008 r.) co roku generuje coraz większe zyski oraz systematycznie powiększa kadrę pracowniczą – przychody w zeszłym roku wyniosły 40 mln zł, a rozwiązania dla klientów projektuje już ponad 300 ekspertów.
Jak mówi Wiktor Schmidt, jeden z trzech założycieli Netguru, tak sukcesywny rozwój poznański start-up zawdzięcza skupieniu się wokół trzech filarów: marketingu, sprzedaży usług oraz efektywnej rekrutacji talentów z branży. I tutaj właśnie w kontekście ostatniego dzieją się ostatnio spore „ruchy” - w grudniu Netguru przejęła specjalistów i inżynierów Vorm'a – firmy designersko-consultingowej, natomiast w lipcu tego roku nastąpiła akwizycja białostockiego start-upu Bitcraft. Wszyscy pracownicy łącznie z założycielami zasilą teraz szeregi spółki.

Kogifi Consulting Group inwestuje w IamBot


IamBot to założony w zeszłym roku polski start-up wykorzystujący sztuczną inteligencję do usprawniania procesu zakupów.
Osoba posiadająca aplikację może bez trudu znaleźć informacje o interesującym go produkcie, robiąc jego zdjęcie i wysyłając je do chatbotu danej marki stworzonego przez IamBot na Messengerze. Następnie otrzymuje informacje na temat produktu wraz z ceną, wachlarzem opcji zakupowych oraz dalszymi sugestiami.

Spółka jest laureatem nagrody (R)TECH Award jako jeden z najbardziej przełomowych startupów 2018 roku, natomiast magazyn Insider Trends umieścił firmę na liście 50 najlepszych startupów w branży sprzedaży detalicznej. Teraz Kogifi Consulting Group, znana z projektu pierwszego w Polsce asystenta głosowego wykupiła pakiet inwestycyjny IamBot.

Empik inwestuje w Going

Szukasz wydarzeń kulturalnych w swojej okolicy? Chcesz wyjść ze znajomymi na koncert albo dobrą dyskotekę? Powinieneś zapoznać się z aplikacją Going, która pomoże Ci w znalezieniu wszystkich tych rzeczy, łącznie z zakupem biletów. Start-up przyciągnął uwagę Empika, który ma pomysł na współpracę.
“Co roku sprzedajemy blisko pół miliona biletów na rozmaite wydarzenia, a badania rynku wskazują, że Empik jest najczęściej kojarzonym miejscem zakupu wejściówek. Aby lepiej obsługiwać ten rynek, już niedługo ruszamy z multikanałową bileterią Empik Bilety i jednocześnie zainwestowaliśmy w jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku – aplikację Going., która od 2015 roku dynamicznie się rozwija. Jestem przekonana, że dzięki połączeniu zasięgu i skali Empiku oraz innowacyjności Going., uda nam się stworzyć dla klientów unikatową ofertę z szerokim wachlarzem eventów zarówno muzycznych, sportowych i rozrywkowych, jak i mniej masowych i niszowych, np. biznesowych, kulinarnych, targowych,” podkreśla Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Empiku.

Użytkownicy doceniają przejrzystość i prostotę aplikacji. W porównaniu z największym konkurentem aplikacji, Facebookiem (!), Going jest dużo bardziej intuicyjny, a użytkownik nie musi szukać wydarzeń według kryteriów, ponieważ najciekawsze, dostosowane do niego wydarzenia są wyświetlane automatycznie.


Dodatkowe korzyści od StartupJobs
Cieszymy się, że jesteście z nami. Dlatego każdego miesiąca będziemy przygotowywać dla Was świetne oferty od wybranych naszych partnerów.
Chcesz zaoferować swoje usługi innym startupom na StartupJobs.pl? Napisz do Andrzeja - odezwiemy się!

Porada Rekina
Jak przygotować efektywne ogłoszenie?
Szukasz nowych współpracowników w zespole i nie wiesz, jak powinno wyglądać ogłoszenie? Przeczytaj naszą poradę >>

Archdesk - Startup miesiąca

Archdesk dołączył do StartupJobs.pl
Archdesk to oprogramowanie dedykowane dla firm budowlanych oraz fabryk, oferowane w Wielkiej Brytanii. Firma posiada biuro w Londynie oraz nowo otwarte w Krakowie. Przyjrzyjmy się bliżej kim są założyciele oraz początkom start-upu >>

- Digital Marketing Manager
- UI/UX Designer
- Content Marketing Manager

Chcesz abyśmy bezpłatnie napisali o Twoim startupie?
Jeśli uważasz, że robicie ciekawy projekt, macie czym się pochwalić i dużo się u Was dzieje - z przyjemnością od Was usłyszymy. Chętnie przedstawimy Waszą firmę i Wasz zespół naszej społeczności.
W takim przypadku, napisz do Andrzeja i ustalcie wszystkie szczegóły!