Październikowe newsy od StartupJobs.pl


Za nami święto niepodległości. I to nie byle jakie, bo jego 100 rocznica. To właśnie dzięki wydarzeniom, które miały miejsce wiek temu wpisujemy dzisiaj w wyszukiwarce “dot pi-el” :) Na zewnątrz robi się coraz zimniej. Po pracowitym dniu rozsiądź się wygodnie w swoim fotelu, chwyć kubek gorącej herbaty i dowiedz się, jakie newsy przynosi kolejny miesiąc. Nie zabraknie informacji o ciekawych projektach, zbiegach okoliczności oraz rekordach. Na końcu proponujemy również małą dawkę humoru. Zapraszamy na październikowe newsy!

Dzień dobry! 

 

Za nami święto niepodległości. I to nie byle jakie, bo jego 100 rocznica. To właśnie dzięki wydarzeniom, które miały miejsce wiek temu wpisujemy dzisiaj w wyszukiwarce “dot pi-el” :)

Na zewnątrz robi się coraz zimniej. Po pracowitym dniu rozsiądź się wygodnie w swoim fotelu, chwyć kubek gorącej herbaty i dowiedz się, jakie newsy przynosi kolejny miesiąc.

 Nie zabraknie informacji o ciekawych projektach, zbiegach okoliczności oraz rekordach. Na końcu proponujemy również małą dawkę humoru. Zapraszamy na październikowe newsy!


           

 
Prześledźmy też co się działo w sierpniu na naszym startupowym podwórku:
 
 

Kolejna edycja Wolves Summit zakończona sukcesem

W zeszłym miesiącu, a dokładnie 23 i 24 października odbyła się w warszawskim Pałacu Kultury VIII edycja Wolves Summit. Kto nie zdołał wziąć w niej udziału może za niedługo się zrehabilitować - IX edycja odbędzie się również w stolicy już 19-20 marca 2019r. Warto umieścić tą datę w swoim kalendarzu - konferencja gromadzi uczestników oraz startupy z całego świata i stanowi niepowtarzalną przestrzeń do nawiązywania wielu wartościowych znajomości i relacji. Liczby to potwierdzają - na ostatnim evencie obecne były 352 startupy i scaleupy, 330 przedstawicieli firm i korporacji, 178 inwestorów oraz w sumie 1535 uczestników.

Tutaj przeczytasz relację z wydarzenia.

Ekipa Wolves Summit także poszukuje nowych osób do swojego Teamu!

 


Rekord funduszy VC

W 2018 roku obserwujemy rekordowe sumy inwestycji przeznaczonych na rozwój startupów.

W pierwszych trzech kwartałach 2018 roku suma zainwestowanych pieniędzy przekroczyła już całkowitą ilość środków zeszłorocznych. Ile jest to dokładnie pieniędzy i w jakie startupy decydują się inwestować fundusze przeczytasz w artykule serwisu mamstartup.pl

 


Niecodzienna historia Spokoloko

Pomimo dobrej koniunktury oraz pieniędzy, które szukają swojej ostoi w start-upowych udziałach, znalezienie inwestora nigdy nie będzie banalną rzeczą i wymaga dużo wysiłku oraz umiejętności zaprezentowania projektu. Poznajcie historię założyciela Spokoloko, który po długich staraniach o finansowanie, znalazł ostatecznie inwestora podczas… codziennego spaceru ze swoim pupilem :) Artykuł

 


Smogathon, czyli jak robić biznes dla dobra społeczeństwa

Dla mieszkańców większych aglomeracji klasyczna prognoza pogody często już nie wystarcza - wzrasta ilość osób, które sprawdzają również poziom zanieczyszczenia powietrza, które nieraz może okazać się bardzo wysokie. Problem adresują nie tylko organy państwowe - przy tej okazji powstaje wiele startupów. 18 października w Katowickim spodku odbył się Smogathon - przegląd oraz konkurs startupów z tej właśnie niszy. (Więcej dowiesz się tu)

 
 

Pether Thiel oraz “sekrety”


Pether Thiel to jedna z najlepiej rozpoznawalnych postaci w świecie nowych technologii oraz Venture Capital. Jego zdaniem jednym z podstawowych czynników decydującym o zaistnieniu startupu jest odkrycie tzw. “sekretu”. Jego zdaniem jest to swego rodzaju prawda, którą nikt inny do tej pory nie dostrzegł lub nie miał odwagi dowodzić. Jak się okazuje “sekrety” kryją się wszędzie. Nawet w warszawskich liceach, co dowiodło Tuszama. Poznaj projekt.

 

Na koniec dawka humoru. Jeśli kiedykolwiek stresowała Cię rozmowa kwalifikacyjna, obejrzyj filmik.
Masz pomysł na tematy, o których chciałbyś usłyszeć w kolejnym newsletterze? Napisz na jakub@startupjobs.pl

 

Dodatkowe korzyści od StartupJobs

Cieszymy się, że jesteście z nami. Dlatego każdego miesiąca będziemy przygotowywać dla Was świetne oferty od naszych partnerów.

Chcesz zaoferować swoje usługi innym startupom na StartupJobs.pl? Napisz do Jakuba jakub@startupjobs.pl - odezwiemy się!

 

Sprawdź się w teście z Google Analytics

Jak dobrze znasz Google Analytics?
Wraz z ekspertami z Medio Interactive przygotowaliśmy krótki test z narzędzia analitycznego ze stajni Google. Sprawdź swoje umiejętności!
 

Dollarro.com - Startup miesiąca

Dollarro dołączyło do StartupJobs.pl 

Pasjonuje nas wymiana Twoich walut i jesteśmy w tym najlepsi. Wprowadzamy rewolucję cenową - najniższe spready na rynku. Oferujemy wiele innowacji, np. używamy sztucznej inteligencji. Nasz serwis jest możliwie najłatwiejszy w obsłudze i ma poziom zabezpieczeń porównywalny z najlepszymi systemami bankowymi.
 

Digital Marketing Internship
Strategy Paid Internship
.NET Paid Internship